O FUNDACJI

Władze Fundacji:

OLGA STEPANOWA — Prezes Zarządu Fundacji
Członkowie Zarządu Fundacji:
  1. LOHVIN SIARHEI
  2. BORTNIK ELENA
  3. KIROWSKA ALENA
  4. KORSHUNAVA NASTASSIA
Rada Nadzorcza Fundacji:
  1. Irena Balukiewicz
  2. Kseniya Paluektava
  3. Alena Kutsko

Fundacja Zachód Wschód Wsparcie powstała z pragnienia serca, z ideą pomocy ludziom ze wschodniej granicy Polski. W 2020 roku pomogliśmy przede wszystkim migrantom z Niezależnej Białorusi, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia kraju i szukania stabilnego życia w Polsce z powodu represji politycznych w ich kraju. Teraz  pomagamy rodzinom z Ukrainy, mówimy „NIE WOJNIE!”. Naszą misją jest solidarność i
zjednoczenie.

Zależy nam na tym, by Polacy, Ukraińcy i Niezależni Białorusini, a także wszyscy wschodni sąsiedzi Polski żyli w zgodzie, jak Słowianie, którzy mają więcej wspólnych cech i podobieństw niż różnic.

«My Słowianie jesteśmy bardzo blisko siebie. Częściej niż inne narody wpuszczamy obcych do naszego domu. Zawsze przykładamy serce do umysłu.» (T. Drozda)

Fundacja Zachód Wschód Wsparcie to przede wszystkim aktywny, długofalowy projekt mający na celu wsparcie i kompleksową pomoc migrantom z Europy Wschodniej, w szczególności z Ukrainy i Niezależnej Białorusi.

Zwracają się do nas przez całą dobę — a my odpowiadamy, szukają nas — i znajdują nas, a my pomagamy. Ktoś zwrócił się do nas za radą znajomych, a ktoś znalazł nas bezpośrednio dzięki naszej aktywnej pracy w sieciach społecznościowych. To jest ich nadzieja i nie mamy prawa jej odbierać, bo to są nasi rodacy, którzy są teraz w trudnej sytuacji!