Świąteczne wspólne rysowanie

Przedświąteczne warsztaty z rysunku «Świąteczne wspólne rysowanie» dla dzieci i młodzieży szkolnej w wieku 12-17 lat, prowadzone przez znanego ukraińskiego artystę-plastyka Serhii Verenych.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży od 10 grudnia 2022 do 31 grudnia 2022.

Warsztaty nie wymagają umiejętności rysowania tylko chęć uczestnictwa w zajęciach.

 • 10.12.2022 w godz. 12.00 - 15.00

  Rysujemy Świąteczne Kartki, które następnie będą wysłane do ukraińskich żołnierzy walczących o wolność w swoim kraju. Kartki będą wykonane w różnych stylach, o tematyce świątecznej, zostaną oprawione i podpisane. Kartki Świąteczne narysowane przez dzieci i młodzież to wspaniały prezent, który doda nastroju, a przede wszystkim to wyraz wsparcia dla bliskich na Ukrainie.

 • 17.12.2022 w godz. 12.00 - 15.00 - "Obraz za 3 godziny"

  Podczas naszych zajęć praktycznych poznamy podstawy malarstwa. Uczestnik sam wybierze temat obrazu i będzie mógł go stworzyć już na pierwszych zajęciach pod fachowym okiem plastyka. Uczestnicy zostaną zapoznani z różnymi technikami w malarstwie, nauczą się obchodzić z narzędziami i farbami oraz będą wtajemniczeni w cuda mieszania kolorów i nakładania pociągnięć. Artysta Serhii Verenych chętnie podzieli się doświadczeniem i sekretami swojego zawodu. Na zajęciach uczestnicy będą mogli się przekonać na własne oczy, że każdy potrafi rysować, wystarczy być uważnym, dokładnym i otwartym na eksperymenty.

 • 24.12.2022 w godz. 12.00 - 15.00 - "Święta Bożego Narodzenia"

  Rysujemy i opowiadamy o tradycjach Bożego Narodzenia w Polsce. W swojej "Akademii Wsparcia" mamy przeważnie dzieci z Ukrainy w wieku 12-17 lat, którym pomagamy zaadaptować w polskich szkołach i liceach. Na tych warsztatach będziemy rysować elementy Bożego Narodzenia, rozmawiać o barwach Świąt oraz słuchać kolędy i opowiadać o tradycjach Bożego Narodzenia w Polsce.

 • 31.12.2022 w godz. 12.00 - 15.00 - "Rysujemy swoje marzenia"

  Ten warsztat to będzie swojego rodzaju Arteterapią dla naszych uczestników. Spróbujmy narysować swoje marzenia, swoje emocje, a tym samym na kilka godzin zapomnieć o wszystkim i zanurzyć się w beztroskiej atmosferze kreatywności.

Miejsce realizacji

Realizacja zajęć będzie w Warszawie w naszej placówce wsparcia dziennego "Akademia Wsparcia", która mieści się na Mokotowie przy ul. Postępu 17 B.